22 березня до Всесвітнього дня води в Києві відкриється фотовиставка “Вода під прицілом” на вул. Сагайдачного, організована представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Уряду Німеччини.

Фотопроект висвітлює приховані загрози збройного конфлікту на сході України для системи водопостачання, які щодня наражають на небезпеку життя мільйонів людей.

Регулярні обстріли критично важливої інфраструктури водо- та електропостачання, опалення обмежують доступ до питної води для 3,6 мільйона людей у Донецькій та Луганській областях. Понад 30 працівників сфери водопостачання було вбито або поранено від початку конфлікту. Лише у 2018 році було зафіксовано 89 атак та обстрілів об’єктів водопостачання. Відсутність чистої води та належних санітарних умов ставлять під загрозу безпечне майбутнє населення, зокрема дітей.

Завдяки підтримці Уряду Німеччини, ЮНІСЕФ спільно із партнерами надає допомогу із критичним ремонтними роботами та сприяє модернізації системи забезпечення води на Сході України.

На запрошення ЮНІСЕФ визнані міжнародні фотографи Крістофер Морріс та Ешлі Гілбертсон, які висвітлюють найбільші збройні та військові конфлікти, відвідали Схід України та зафільмували життя дітей на лінії розмежування. А також відзняли складнощі роботи фахівців, які ризикують життям, аби забезпечити екстрену допомогу з критичним ремонтами роботами та відновленням систем водопостачання.

Відкриття фотовиставки відбудеться 22 березня о 12:00 на вул. Саксаганського (біля входу до Сагайдачного 22).

У прес-брифінгу візьмуть участь:

- Вольфґанґ Біндзайль, Постійний заступник Посла Німеччини у Києві

- Лотта Сильвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні

- Віктор Заводовський, директор з інвестицій та перспективного розвитку КП «Вода Донбасса».

Реєстрація журналістів обов’язкова по тел. (068) 142-05-48 tkazanzhy@unicef.org

Фотовиставка буде доступна для широкого загалу з 22 березня по 5 квітня включно по вул. Сагайдачного (пішохідна зона).

Ешлі Гілбертсон (Ashley Gilbertson) - австралійський фотограф, відомий зображеннями війни в Іраку та наслідками війн у Афганістані та Іраку для повернувшихся ветеранів та їх сімей.

Крістофер Морріс (Christopher Morris) - американський фотожурналіст, відомий документальними фотографіями конфліктів, фотограф Білого дому, режисер.

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх: www.unicef.org.ua

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.