20 оновлених відділів поліції, 10 нових спеціалізованих транспортних засобів для підтримання громадського порядку, 20 авто для роботи у громадах та 336 наборів індивідуального захисного спорядження, переданих Національній поліції України — ось результати роботи дворічного проекту «Підтримка реформи поліції в Україні», що спільно впроваджувався Поліцією Швеції та Управлінням ООН з обслуговування проектів, за фінансової підтримки Європейського Союзу та участі Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС).

Перед проектом стояла загальна мета — перетворення поліції на установу, що надає якісні послуги. В рамках її досягнення, ініціатива зосередила зусилля на підвищенні ефективності поліції та рівня громадської довіри до неї шляхом реформ у сфері підтримання громадського порядку та тісної співпраці з громадами. 420 українських поліцейських пройшли навчання, присвячені управлінню масовими заходами. Протягом 24 місяців радники з ЄС та інструктори Поліції Данії та Швеції навчали службовців Національної поліції України ключовим питанням у сферах співпраці з громадами, захисту прав людини, попередження домашнього насильства та демократичних підходів до правоохоронної діяльності.

Приймальні 20 оновлених відділів поліції були повністю реконструйовані відповідно до принципів орієнтації на громадянина та з огляду на кращі європейські стандарти. У тому числі, реконструкція врахувала проблему доступності приміщень для осіб з особливими потребами.

Окрім цього, проект мав на меті посилення співпраці між поліцією та громадами шляхом впровадження принципу взаємодопомоги, комунікації та довіри між поліцією та громадськістю. Він спирається на превентивний підхід до боротьби зі злочинністю та досягнення спільного розуміння причин злочинів, а також ролі поліції у боротьбі з ними. Для реалізації цього напрямку, у Київській, Львівській та Харківській областях було впроваджено 12 проектів із налагодження тісної співпраці між поліцією та громадами.

«За підтримки наших європейських партнерів, ми взяли на себе зобов’язання реконструювати і оновити 20 відділів поліції у трьох областях. Ідеться не лише про оновлення фасадів та інтер’єрів – заплановані зміни значно глибші. Наша мета – зробити послуги поліції у нових відділах прозорішими та доступнішими. Ми прагнемо, аби робота поліції засновувалася на співпраці та орієнтації на громадянина, а рівень довіри до неї зростав. У той же час, нам не слід забувати про реформування ще одного ключового компоненту роботи поліції – підтримання громадського порядку. Сьогодні ми вже ведемо перемовини про реалізацію такої програми», – прокоментував Сергій Князєв, Голова Національної поліції України.

«ЄС і надалі підтримуватиме Міністерство внутрішніх справ та Національну поліцію України на шляху перетворення правоохоронних органів на справді відкриті, демократичні служби, головною метою яких є служіння народові України», – зазначив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Хюґ Мінґареллі.