З огляду на майбутні парламентські вибори, від імені Організації Об'єднаних Націй, я хотіла б звернути увагу на важливість рівної участі жінок у виборах та їх представництва у наступному скликанні Верховної Ради.

Жінки становлять 54 відсотки населення України, але протягом усієї історії держави вони лише у незначній мірі були представлені в уряді та Верховній Раді, і ніколи не обіймали посади президента. Жінки стикаються з безліччю проблем у політиці: частіше їх оцінюють за зовнішнім виглядом та одягом, аніж за їх ідеї та переконання. У суспільства зазвичай вищі стандарти до поглядів та думок жінок. Проте українські жінки постійно витримували такі виклики і були готові та здатні обіймати керівні посади.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних, Націй Антоніу Гутерреш, підтвердив, що ґендерна рівність є питанням влади. Він сказав: «Ми все ще живемо в світі та культурі, де домінують чоловіки. Світ потребує паритету для зміни владних відносин суспільства».

Вибори є важливою подією в будь-якому демократичному суспільстві, адже відбуваються лише кожні п'ять років, і тому мають використовуватися для здійснення сміливих змін на шляху до побудови кращого суспільства. Сьогодні я закликаю всіх тих, хто приймає рішення в політичних партіях, а також обраних політиків, які мають владу і відповідальність, - проявити політичну волю і відважність у реалізації принаймні 30-відсоткової квоти для жінок-кандидаток у виборчих списках політичних партій. Фактичне забезпечення квот є життєво важливим для подолання ендемічної дискримінації та досягнення істотної рівності між жінками та чоловіками.

Важливо зазначити, що недостатнє представництво жінок у політичному житті - не лише питання несправедливості стосовно відношення до жінок: це породжує нерівність і дискримінацію у всіх сферах життя, і стримує прогрес усього суспільства. І, навпаки, переваги від участі жінок у здійсненні політичної влади є очевидними. Рівноцінне політичне представництво жінок лежить в основі забезпечення прав людини, соціальної справедливості, миру та сталого розвитку. Коли жінки мають рівні можливості на роботі, продуктивність їх підвищується. Коли ж вони залишені позаду – кожен відчуває наслідки.

Закликаючи до виконання виборчих квот під час формування списків політичних партій, я б хотіла апелювати на зобов'язання України згідно з Конвенцією ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку вона ратифікувала. Стаття 4 вимагає від держави реалізувати тимчасові спеціальні заходи, включаючи квоти, а стаття 7 закликає до ліквідації дискримінації щодо жінок у політичному та суспільному житті країни.

Організація Об'єднаних Націй цінує всі політичні та юридичні досягнення, здійснені Україною для впровадження рівності між жінками та чоловіками. Ми готові співпрацювати з жінками та чоловіками України задля досягнення соціальної справедливості та сталого розвитку в країні.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ