Київ, 4 червня 2019 року - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Уряд України та партнери ініціювали першу національну конференцію "Зупинимо насильство над дітьми", яка розпочалася у Києві до Міжнародного дня захисту дітей. У продовж двох днів конференції учасники сфокусуються на обговоренні проблеми та розробці спільного плану для запобігання та подолання насильства над дітьми в Україні.

“Зупинимо насильство над дітьми”— це перший масштабний захід національного рівня, присвячений насиллю над дітьми. Конференція зібрала урядовців, агентства ООН, донорів, міжнародних та національних експертів, представників громадянського суспільства, а також науковців. Учасники події обговорять руйнівні наслідки насильства над дітьми, та стратегії подолання насильства над дівчатами та хлопцями через попередження та реагування. Конференція покликана мобілізувати зусилля для розробки ефективних рішень і механізмів попередження насильства та сприяти міжсекторній співпраці для вирішення цієї проблеми. Очікуваними результатами конференції є підвищення обізнаності ключових сторін та розробка спільного плану дій для боротьби з насиллям над дітьми в Україні.

Насильство над дітьми - це глобальне проблема, яке стала очевидною лише протягом останніх двадцяти років. Дослідження показують, що близько 1 мільярда дітей у світі страждають від фізичного, сексуального, емоційного насильства або недбальства щороку.[i] Насильство над дітьми ставить під загрозу глобальний розвиток людства. Коли діти стають свідками або жертвами емоційного, сексуального чи фізичного насилля, це завдає шкоди їх здоров'ю, добробуту та майбутньому. Проблема насильства стосується не лише для окремих дітей або сімей, а є загрозою сталому розвитку суспільства в цілому.

Дані по Україні свідчать, що проблема насилля над дітьми лишається значною мірою недооціненою в країні.[ii] Деякі форми домашнього насильства приймаються як соціальна норма. Згідно зі звітом ЮНІСЕФ 2018 року, 42% батьків вважають, що емоційне насилля є допустимим задля навчання. Частка тих, хто допускає застосування фізичної сили до дитини у якості дисциплінарної міри, становить 14%.

“Насильство над дітьми не можна толерувати або ігнорувати”, - заявила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні та Координаторка з гуманітарних питань. “Лідери з усього світу взяли на себе зобов'язання зупинити насилля над дітьми до 2030 року в рамках досягнення Цілей сталого розвитку. Сьогоднішня конференція зібрала ключові сторони в Україні для досягнення цієї ж цілі. Це унікальна можливість об'єднати всі зусилля, щоб захистити найцінніший потенціал України - її дітей”.

Конференція “Зупинимо насильство над дітьми” бере за основу політичну волю українського уряду боротися з проблемою на різних рівнях. Значні прогалини в існуючій системі для визначення та реагування на випадки насильства можуть бути успішно вирішені лише через посилення міжсекторної співпраці. Спільні зусилля повинні бути скоординовані для раннього виявлення, попередження та реагування на насилля над дітьми.

“Україна бере на себе зобов’язання зупинити насильство над дітьми. Систематичний збір даних на національному рівні та наукові дослідження щодо такого насилля є необхідними для того, щоб зробити “невидиму” проблему – видимою. Прийняття політичних рішень щодо подолання насилля над дітьми повинно спиратися на ці дані та дослідження. Такий процес потребує координації та співпраці на всіх рівнях. Уряд України на найвищому рівні зобов’язується забезпечити всебічну та скоординовану співпрацю для вирішення проблеми насильство над дітьми в Україні,” – запевнили в Уряді України.

“Насильство над дітьми можна зупинити. Йому необхідно запобігти. Як перший крок, ми повинні забезпечити, щоб насилля у всіх його проявах було належно задокументовано. Захист дітей є викликом для всіх нас. Системи охорони здоров'я, освіти, кримінальної юстиції, соціальних служб, правозахисні організації, медіа та бізнес – усі ми зацікавлені у тому, щоб зупинити насилля над дітьми. Лише доклавши спільних зусиль ми зможемо знайти ефективні шляхи досягнути цієї мети,” - відзначила Лора Білл, Заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Захист дітей лежить в основі мандату ЮНІСЕФ з моменту започаткування організації. Конвенція ООН про права дитини, яка є керівною та визначає роботу ЮНІСЕФ, вказує на те, що кожна дитина в усьому світі має право жити, рости і бути захищеною від усіх форм насилля. Принцип запобігання та реагування на насилля, жорстоке поводження та експлуатацію дітей є основоположним для нового стратегічного плану ЮНІСЕФ.

###

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ захищає права та інтереси дітей в усьому, що ми робимо. Разом із партнерами ми працюємо в понад 190 країнах світу, щоб перевести ці зобов’язання у практичні дії, прикладаючи особливі зусилля для досягнення найбільш вразливих та виключених дітей, на благо всіх дітей в усьому світі.

Більше інформації www.unicef.org/ukraine

Facebook: unicefukraine Twitter: UNICEF_UA

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:

Ніни Сорокопуд, ЮНІСЕФ в Україні, тел.: +380 50 388 2951, nsorokopud@unicef.org

[i] Global Prevalence of Past-year Violence Against Children: A Systematic Review and Minimum Estimates by S. Hillis et al., 2016.

[ii] UNICEF Ukraine research on domestic and gender-based violence, 2018.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ