15 липня 2019 року - Сьогодні, у День Українського Миротворця, Організація Об'єднаних Націй вшановує понад 35 тисяч українських миротворців: жінок та чоловіків, які служили під прапором ООН з гордістю, відвагою та мужністю. Виконуючий обов’язки Координатора ООН/ Координатора з гуманітарних питань, Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу привітав українських миротворців та висловив пошану тим, хто втратив життя на службі миру.

"Цього року Організація Об'єднаних Націй закликала всіх країн-членів відзначати День Миротворців, звертаючи особливу увагу на тему Дня Миротворців ООН: “Захист цивільного населення та захист миру". Ця тема була обрана, щоб відзначити 20-ту річницю миротворчої місії для захисту цивільного населення (UNAMSIL в Сьєрра-Леоне з 1999 до 2005), - відзначив Пабло Матеу на офіційній церемонії в Новодницькому парку біля Пам’ятного каменю ООН. - З моменту незалежності України понад 35 000 українських "блакитних беретів" взяли участь у понад 20 операціях під егідою ООН, забезпечуючи мир та безпеку в зруйнованованих регіонах, що потерпали від воєнних дій.

У своєму зверненні до Дня Миротворця Генеральний секретар ООН - Антоніу Гутерреш зазначив: "Миротворчі місії ООН - це життєво важливий вклад у глобальний мир та безпеку. Однак це вимагає значної міжнародної підтримки. Миротворці захищають чоловіків, жінок і дітей від насильства щодня, часто наражаючи себе на велику небезпеку».

Сьогодні ми маємо можливість віддати належне миротворцям, зокрема, миротворцям з України, звертаючи особливу увагу на те, що багато з них заплатили високу ціну за час своєї служби.

Сьогодні ми вшанували понад 3 500 миротворців, які віддали власні життя, служачи під прапором ООН з 1948 року.

Україна є країною-членом, яка робить свій невід’ємний вклад у роботу ООН, зокрема, у миротворчі війська та операції ООН. На даний час, 280 українців беруть участь у миротворчих операціях та місіях ООН у таких країнах як: Демократична Республіка Конго, Малі, Косово, Південний Судан, Аб'єй (Судан) та Кіпр.

Невдовзі Україна також відправить миротворців до Малі, а 20 українських військовослужбовців будуть направлені до північно-африканських країн. Тому, зараз я хочу скористатися можливістю та висловити свою вдячність українським миротворцям, Уряду України та Київській міській державній адміністрації, а також усім учасникам сьогоднішньої церемонії за вашу постійну підтримку та безцінний внесок до єдиної миротворчої діяльності ООН».

0007

На фото: в.о Координатора ООН/ Координатора з гуманітарних питань, Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу.

За останні 70 років, понад 1 мільйон чоловіків та жінок брали участь у понад 70 миротворчих операціях ООН. Сьогодні понад 100 000 військових, поліцейських і цивільних працівників з 125 країн служать у 14 миротворчих операціях. Така надзвичайна залученість вказує на важливість миротворчих операцій ООН.

0006

0005

0004

0003

0002

0001

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ