5 серпня 2019, Київ – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) продовжує захищати життя і засоби для існування потерпілого в результаті конфлікту населення. Сім’ї з 52 населених пунктів уздовж «лінії розмежування» отримують одноденних курчат і корми для тварин. Допомога, що оцінюється в 1 мільйон доларів, надається як частина надзвичайної підтримки від ООН.

Загалом 930 домогосподарств отримають по 30 курчат м'ясо-яєчної породи, 10 кг спеціального початкового корму і покроковий посібник для утримання птиці. З 5 по 14 серпня близько 28 000 курчат і 9 300 кг корму будуть доставлені в 22 населених пункти Донецької області і 11 населених пунктів Луганської області. Сьогодні допомогу отримали 288 сімей з 10 сіл, загалом було доставлено 8640 курчат та 2880 кг корму для них.

П'ятирічний конфлікт серйозно вплинув на розвиток сільського господарства та соціально-економічний статус сільського населення східної України. Люди все частіше змушені купувати продукти в кредит, скорочувати витрати на охорону здоров'я або жебракувати. Сім'ї в селах втратили доступ до багатьох джерел засобів до існування, які були доступні до конфлікту; доступ до сільськогосподарських угідь до сих пір обмежений через мінну небезпеку.

«Наша мета – зберегти засоби для існування сімей, яким загрожує найвищий ризик, через поліпшення їхнього харчування і запобігання подальших економічних втрат в результаті конфлікту, - прокоментував Хушнід Саттаров, координатор програм ФАО в Україні. – Розподілена птиця може покрити потреби сімей у протеїні (м'ясо і яйця) приблизно на шість місяців, що життєво важливо для продовольчої безпеки – особливо дітей, вагітних жінок і жінок, що годують грудьми».

Деякі з людей, яким була надана допомога, раніше проживали на непідконтрольних уряду територіях, і були змушені переселитися після початку конфлікту. Деякі – залишалися впродовж всіх років конфлікту в зоні 0-5 км уздовж «лінії розмежування». У людей в цьому районі мало можливостей заробляти гроші, їхнім основним джерелом їжі є те, що вони можуть виробляти та вирощувати вдома.

«Ми виживаємо, як можемо, - сказала Світлана, місцева жителька. - Ми раніше вирощували курчат і худобу. Зараз отримали 30 курчат, і поки не знаємо, хто виросте. Якщо це будуть кури, ми б хотіли залишити їх для виробництва яєць. Півні підуть на м'ясо».

Протягом 2015-2019 років ФАО надала підтримку близько 47 000 домогосподарствам, розташованих уздовж «лінії розмежування», доставивши різні сільськогосподарські ресурси, такі як молодняк птиці та кроликів, корми для тварин, насіння рослин, системи поливу та інше.

До ранньої осені команда ФАО в Україні планує розподілити 330 тонн кормів для тварин серед інших 2 200 домогосподарств, які займаються тваринництвом в цьому регіоні.

ПОСИЛАННЯ:

Інформація ФАО про країну: Україна

Сільськогосподарський сектор на сході Україні: аналіз та рекомендації (англійською)

ФАО відновлює підтримку в підтримці східної України, що постраждала внаслідок конфлікту

ФАО підтримує розвиток бджолярства на сході України

Малі фермерські господарства на сході України отримають системи крапельного зрошення

5000 домогосподарств східної України отримають корми для тварин

Сім’ї зі сходу України отримують добовий молодняк птиці

КОНТАКТИ:

ВІКТОРІЯ МИХАЛЬЧУК

Спеціаліст з комунікацій

Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії

Київ, Україна

Viktoriia.Mykhalchuk@fao.org

+38 (098) 605 5061

Журналістам та редакторам:

Запити на фотографії, аудіо- та відеоматеріали направляйте за адресою FAO-newsroom@fao.org, або телефонуйте: (+39) 06 570 53625.Онлайн-інструменти
Фотографії також доступні на акаунті FAOnews у Flickr
Служба новин ФАО
RSS-канал прес-релізів ФАО
ФАО в Твітері @FAOnews

FAO Regional Office for Europe and Central Asia | 34 Benczur utca, Budapest, Hungary | (+36) 1 461 2000 |www.fao.org/europe

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ