Київ, 4 вересня 2019 - Упродовж 2019 року представники Організації Об’єднаних Націй в Україні відвідували та здійснювали моніторинг різних ЛГБТ-заходів по всій країні, зокрема, КиївПрайд у червні та ОдесаПрайд у серпні. ООН схвалює професійне реагування правоохоронних органів на усі виклики, пов’язані з безпекою. Завдяки діям поліції заходи пройшли успішно, а представники ЛГБТ-спільноти та їхні прихильники, так само як і контр-протестувальники, змогли реалізувати своє право на свободу мирних зібрань та свободу вираження поглядів.

Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані висловила подив і розчарування щодо намірів харківської місцевої влади (заява від 2 вересня 2019 року) звернутися до суду з метою обмеження проведення ХарківПрайду, запланованого на 15 вересня 2019 року, через ризики, пов’язані з безпекою. Прайд – це марш на підтримку рівності та недискримінації. Такі марші проходять у всьому світі, в тому числі, й в Україні. Проведення таких маршів означає те, що держава поділяє глобальні цінності прав людини, інклюзивності та принцип "не залишати нікого осторонь".

Свобода вираження поглядів, свобода мирних зібрань є невід’ємними правами людини. Держава зобов'язана гарантувати можливість всім людям, без дискримінації, реалізувати свої свободи. Виклики, пов’язані з безпекою, дійсно можуть бути причиною певних обмежень. Однак такі обмеження слід застосовувати лише у випадку крайньої необхідності.

"Я закликаю владу Харкова поставити права людини на перше місце, співпрацювати з поліцією, громадянським суспільством та міжнародною спільнотою, та вжити всіх заходів для уникнення непотрібних та надмірних обмежень прав і свобод", – наголосила пані Лубрані.

Організація Об'єднаних Націй в Україні залишається відкритою для подальших консультацій та співпраці.

IMG 0092

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ