Київ, 7 квітня 2020 року.

Народ України, як і мільйони людей по всьому світу, зіткнувся з глобальною кризою, яка становить загрозу для всього людства - коронавірусною інфекцією COVID-19. У зв'язку з цим глибоке занепокоєння викликає збільшення жертв серед цивільного населення на сході України, кількість яких сягнула найвищого рівня з вересня 2019 року.

Я закликаю всі сторони дослухатися до заклику Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша про глобальне припинення вогню та відкласти розбіжності, щоби спрямувати всі зусилля на запобігання розповсюдженню вірусу. На часі солідарність. Необхідні термінові спільні дії для подолання пандемії та допомоги найбільш уразливим людям.

ООН працює з усіма залученими установами для продовження надання гуманітарної допомоги, і ми повністю розуміємо необхідність запроваджених заходів для стримування розповсюдження COVID-19. ООН і гуманітарні партнери вживають запобіжних заходів для убезпечення людей, яким вони допомагають, під час надання гуманітарної допомоги. Просимо всі відповідні установи надавати підтримку та сприяти роботі ООН і гуманітарних партнерів для того, щоби люди по обидва боки «лінії розмежування» мали доступ до основної життєво необхідної медичної та гуманітарної допомоги. Важливо забезпечити наявність відповідних процедур для швидкого постачання предметів першої необхідності тим людям, життя яких сьогодні більш, ніж будь-коли, залежить від нашої допомоги.

Ми звертаємось до наших великодушних донорів з проханням об’єднати зусилля та підтримати нещодавно представлений План екстреного реагування для подолання коронавірусної інфекції COVID-19. Оскільки бюджетів країн не вистачає, ми перенаправили деякі з наших ресурсів, але цього недостатньо. Нам необхідна додаткова підтримка донорів для подолання впливу інфекції на здоров'я людей та соціально-економічних наслідків COVID-19.

У цей складний час Організація Об'єднаних Націй і гуманітарні партнери солідарні з народом України, який потерпає як від конфлікту, так і від медичного та соціально-економічного впливу коронавірусної інфекції. Ми наразі розширюємо наші заходи, щоби мінімізувати наслідки та реагувати на збільшення потреб, що виникають внаслідок пандемії по всій країні.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Єлизавети Жук, Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні: lizaveta.zhuk@un.org, тел. +380 50 344 16 94

Олени Лаби, Офіс Координаторки системи ООН в Україні: olena.laba@un.org, тел. +380 63 405 85 20

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ