Засилля неправдивої інформації заважає українцям ефективно протистояти поширенню коронавірусу. Тож сайт Фактів ICTV розпочав співпрацю з ООН та її організаціями, в тому числі, ВООЗ, щоб виправити ситуацію. У серії спільних публікацій будуть розвінчані найпопулярніші міфи, конспірологічні теорії та решта фейків.

Також у замітках та зручних інфографіках дадуть загальні поради, як вберегти себе від COVID-19 та як впоратися зі стресом під час пандемії, публікуватимуть найбільш актуальну та перевірену профільними інституціями ООН інформацію.

«Нам важливо доносити інтернет-користувачам лише верифіковану інформацію. У світі, де так багато фейків – українці мають опиратися лише на факти. Саме тому ми звернулися до ООН щодо співпраці, щоб оперативно надавати інформацію, якій можна довіряти і розміщувати на нашому інтернет-ресурсі. Наскільки мені відомо, ми першими серед українських ЗМІ започаткували таку співпрацю», - прокоментувала директорка департаменту інтернет-проектів ICTV Ольга Тищук.

«У ці складні часи Організація Об’єднаних Націй в Україні рада установленню партнерства з медіагрупою StarLightMedia, ICTV зокрема. Ми бачимо цю співпрацю, як важливу частину наших зусиль задля того, щоб люди в Україні отримували точну, побудовану на фактах інформацію про всі аспекти пандемії COVID-19. Крім того, наша співпраця може слугувати протидії поширенню неправдивій інформації про новий коронавірус, що може не лише ввести в оману читачів, але навіть призвести до збільшення ризику для здоров’я. Надійна система публікації інформації та миттєві новини, взяті із достовірних джерел, є життєво важливими для забезпечення інформування громадськості про ситуацію, що розвивається, та для кращого захисту від ризиків інфікування. Я закликаю всіх використовувати достовірні джерела інформації, що надходять від Міністерства охорони здоров’я, ВООЗ, а також інших агенцій у складі ООН», – сказала Оснат Лубрані, гуманітарна координаторка системи ООН в Україні.

Особливу увагу сайт Фактів звернув на інформацію щодо ризиків виникнення коронавірусу у вагітних.

Всі матеріали з серії будуть маркуватись логотипом ООН, щоб читачі одразу розпізнавали перевірену інформацію. Перший спільний матеріал вже на сайті: https://fakty.com.ua/ua/lifestyle/zdorove/20200410-chasnyk-promyvannya-nosa-ta-ultrafioletova-lampa-14-mifiv-pro-koronavirus

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ