КИЇВ, 1 травня 2020 року

2 травня відзначається шоста річниця насильства в Одесі, яке забрало життя 48 людей, однак жодна особа так і не була притягнена до відповідальності за 48 вбивств та смертей, – заявила Матільда Богнер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«Останні шість років сім’ї жертв борються за справедливість за смерть своїх близьких. Всі ці шість років правосуддя залишається примарним», – сказала пані Богнер.

Документ, опублікований сьогодні Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, надає оновлену інформацію про стан розслідувань та судових процесів щодо подій у центрі міста та на площі Куликове Поле. Документ також надає рекомендації уряду та міжнародній спільноті щодо подальших кроків для забезпечення правосуддя за смерті та вбивства.

«За рік, що минув, не було істотного прогресу в розслідуванні чи судових процесах. Щодо смертей в центрі міста, то ні розслідування, ні судові процеси не просунулися вперед з 2 травня 2019 року. Ми також бачимо, відсутність прогресу у розслідуванні смертей на Куликовому Полі. Також ми не бачили істотного прогресу у кримінальних провадженнях щодо співробітників поліції, обвинувачуваних у неналежному реагуванні на сутички та заворушення», – сказала пані Богнер.

Тим не менш, певний прогрес був досягнутий у справі колишнього Начальника ГУ Міністерства внутрішніх справ в Одеській області, обвинувачуваного у зловживанні владою чи службовими повноваженнями та залишенні в небезпеці, якому суд надав пріоритет. За останні 12 місяців відбулося близько 25 засідань.

«Я закликаю українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних в насильстві 2 травня. Офіс Генерального прокурора має забезпечити ефективне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств та насильницьких смертей. Голови судів мають надати пріоритет кримінальним провадженням у незавершених справах. Сім’ї жертв мають право на правду та справедливість за смерть своїх близьких», –підсумувала пані Богнер.

Інформаційна записка «Відповідальність за вбивства та насильницькі смерті 2 травня 2014 року в Одесі» – http://www.un.org.ua/images/documents/4888/2%20May%202020%20UKR.pdf

Для більшої інформації або медіа запитів звертайтеся до Тані Теслюченко за тел. +380503868069 або на електронну пошту consultant.tesliuchenko@ohchr.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ