Київ, 17 травня 2020 - Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року, який було прийнято всіма державами-членами Організації Об'єднаних Націй у 2015 році, містить рішуче зобов’язання досягти гідного життя для всіх, не забуваючи нікого, в тому числі лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсекс (ЛГБТІ).

Для Організації Об'єднаних Націй в Україні просування рівності та боротьба з усіма формами дискримінації є невід'ємною частиною наших зусиль щодо просування цього глобального порядку денного. Тому ми уважно стежимо за ситуацією ЛГБТІ спільноти в Україні.

Ми вітаємо прогрес, досягнутий в просуванні та захисті прав ЛГБТІ за останні роки. Приємно бачити, що марші рівності зараз краще охороняються правоохоронними органами порівняно з попередніми роками. Поступове поліпшення реагування влади на дискримінацію ЛГБТІ сприяє тому, що ця спільнота може користуватися повним спектром своїх прав. Хоча ми і вітаємо досягнутий прогрес, сьогодні ми закликаємо українську владу звернути увагу на ті сфери, де потрібні подальші вдосконалення.

Зараз, у ХХІ столітті, досі існують гомофобія, трансфобія та біфобія, і вони отруюють наші суспільства нетерпимістю. Злочини на ґрунті ненависті до ЛГБТІ неприпустимі.

Боротьба з мовою ворожнечі є важливим елементом у запобіганні насильству на ґрунті ненависті. У зв’язку з цим Організація Об’єднаних Націй в усьому світі та в Україні визначила пріоритетом протидію мові ворожнечі. Як нещодавно зазначив Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніо Гутерреш, спалах COVID-19 підняв хвилю мови ворожнечі, що спрямована на вразливі спільноти в усьому світі. Отже, зараз, як ніколи, нам потрібно реагувати.

В Україні ООН залишається занепокоєна випадками насильства та мови ворожнечі, спрямованими проти ЛГБТІ-спільноти, спробами державних та місцевих органів влади запровадити дискримінаційне законодавство та відмовами правоохоронних органів розглядати мотиви ненависті у злочинах, спрямованих проти ЛГБТІ. Державні та місцеві чиновники також часто публічно не реагували на кричущі випадки дискримінації та злочини на ґрунті ненависті.

Влада повинна взяти на себе головну роль у засудженні насильства та дискримінаційної риторики щодо ЛГБТІ-спільноти та забезпеченні ефективного розслідування злочинів на ґрунті ненависті. Крім того, в умовах глобальної пандемії, я повторюю заклик Віктора Мадрігаля-Борлоза, Незалежного експерта з питань захисту від насильства та дискримінації, що ґрунтується на сексуальній орієнтації та ґендерній ідентичності, - щоб влада забезпечила інклюзивність заходів реагування на COVID-19, незалежно від сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності людей.

Дискримінація та мова ворожнечі не мають місця в демократичному суспільстві. Кожен із нас може протистояти дискримінації та нетерпимому ставленню будь-коли, та де б вони не виникали. Пам’ятаймо, що всі люди народжуються вільними та рівними в гідності та правах, і, вирішуючи такі глобальні виклики, як пандемія COVID-19, ми повинні забезпечити те, щоб нікого не забули!

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ