Будуть опитані понад 2000 сімей і підприємств

Київ, 20 травня 2020 р.

Пандемія коронавірусу, що триває, разом із превентивними заходами для уповільнення його поширення кладе великий тягар на економіку України, впливаючи на життя та добробут мільйонів людей у всій країні. Щоб визначити конкретні соціальні й економічні наслідки кризи, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні, за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), проводить широке дослідження життя домогосподарств і малого та середнього бізнесу в усіх 24 областях.

Дафіна Ґерчева, Постійна представниця ПРООН в Україні, сказала, що дослідження розроблене з метою виміряти вплив пандемії на життя українців, їхній бізнес і місцеву економіку та буде використане, щоб розробити й запропонувати уряду варіанти стратегічних рішень і заходів реагування. «Це дослідження буде також враховане під час розробки масштабного та комплексного пакету заходів підтримки всіх агенцій, фондів і програм ООН в Україні», – зазначила вона, – «щоб забезпечити потреби найбільш вразливих і маргіналізованих груп населення в умовах пандемії, захистити їхні права і переконатися, що ніхто не буде залишений осторонь».

Домініка Стояноска, в.о. Голови офісу ООН Жінки в Україні, зазначила, що дослідження допоможе оцінити, як по-різному криза впливає на жінок і чоловіків. «Пандемія COVID-19 – це не лише питання охорони здоров'я, – сказала вона. – Вона глибоко вражає наше суспільство та економіку. Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Українівже продемонструвала, як пандемія поглиблює існуючу нерівність. Завдяки цьому дослідженню ми зможемо краще зрозуміти, як саме жінки та дівчата потерпають від кризи, зокрема найуразливіші групи, і відповідно скоригувати нашу реакцію із урахуванням гендерних аспектів».

Мара Лопес, Голова офісу ФАО в Україні, сказала, що дослідження допоможе відстежувати вплив потрясінь та непевності на ринку на продовольчу безпеку, щоб повідомляти про зусилля щодо забезпечення достатніх запасів продовольства. «Це має дозволити нам аналізувати зміни потенціалу робочої сили, диверсифікації сільськогосподарських культур і доступу до земель сільськогосподарського призначення, а також допомогти агробізнесу подолати можливі ризики та розробити відповідні механізми для їхнього виживання/адаптації».

Для подолання проблем, які виникли внаслідок карантину та соціального дистанціювання, ПРООН мобілізувала 80 добровольців з числа свого персоналу і провела спеціалізований тренінг щодо методів дослідження. «Ми плануємо опитати через онлайн і телефонні інтерв'ю тисячу сімей і тисячу малих і середніх підприємств по всій країні», – сказала Ґерчева. «Багато наших колег присвячують свій час цьому дослідженню, на додаток до своєї щоденної роботи, щоб визначити пріоритети розвитку України».

Довідково

Заходи з уповільнення поширення COVID-19 й уникнення надмірного навантаження на систему охорони здоров’я серйозно вплинули на малий і середній бізнес (МСБ). За оцінками Торгово-промислової палати України, закрилося понад 700 000 малих і середніх підприємств у сфері послуг та освітніх закладів, у яких працює 3,5-4 мільйони людей. МСБ, яких найбільше торкнулися карантинні обмеження, належать до галузей готельного бізнесу, туризму, розваг, креативних індустрій, а також перукарень і салонів краси. У цих сферах задіяна велика частина жінок – керівниць мікробізнесу та їхніх працівниць.

ПРООН є провідною організацією в системі Організації Об’єднаних Націй, що бореться за ліквідацію несправедливості, пов’язаною з бідністю, нерівністю та зміною клімату. Залучаючи до роботи величезну мережу експертів та партнерів у 170 країнах, ми допомагаємо державам виробити комплексні, довгострокові рішення, керуючись інтересами людей та планети.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ