Що таке Модель ООН?

Модель ООН - освітня ролева гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі.

Як виникла Модель ООН?

Перші спроби імітації діяльності міжнародних організацій розпочалися ще у 20-тих роках минулого століття в період діяльності Ліги Націй. Саме вони вважаються попередниками Моделі ООН, які почали проводитися після завершення Другої світової війни. В Україні першу Модель ООН було організовано у 1998 році на базі Київського ліцею бізнесу, який залишається вірним даній традиції і по цей день.

Модель ООН в Україні

З кожним роком, кількість існуючих Моделей ООН зростає, пропонуючи нові можливості тим, хто хоче зануритися у роботу найбільш відомої міжнародної організації. Не є виключенням і Україна.

В 2018-му році відзначатиметься 20-та річниця Моделі ООН в Україні.

Щорічно проходять Львівська Модель ООН, Модель ООН в НаУКМА, Київському Інституті Міжнародних Відносин, Криворізька Модель ООН, Модель ООН в ліцеї №38 ім. В. М. Молчанова та Школі №35, в Національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана, в Скандинавській гімназії, Київському ліцеї бізнесу Крок, та багато інших.

Хочете провести Модель ООН? Пропонуємо Вам переглянути Посібник з організації Моделей ООН

Відео про Моделі ООН в Україні:Конференції з моделювання ООН в різних країнах:

Детальніше про Модель ООН в Україні:

Вікторія Андрієвська
Координатор зв’язків з громадськістю та медіа
Представництва ООН в Україні
Тел.:+38(044) 254 00 35
Факс:+38 (044) 253 26 07
E-mail: andrievska@un.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ