пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження Київ, Україна. Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу слова пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) перебуває з візитом в Україні з 14 по 19 травня 2007. На запрошення Уряду України пан ЛІГАБО зустрінеться з високими посадовцями, правозахисниками, представниками неурядових організацій та професійних спілок для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова в Україні. пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження Київ, Україна. Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу слова пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) перебуває з візитом в Україні з 14 по 19 травня 2007. На запрошення Уряду України пан ЛІГАБО зустрінеться з високими посадовцями, правозахисниками, представниками неурядових організацій та професійних спілок для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова в Україні.
пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження

Cпеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) перебуває з візитом в Україні з 14 по 19 травня 2007. На запрошення Уряду України пан ЛІГАБО зустрінеться з високими посадовцями, правозахисниками, представниками неурядових організацій та професійних спілок для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова в Україні. Прес-конференція за результатами візиту відбудеться 18 травня, о 10:00.

Учасники: пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження; пан Алан СКУРБАТИ, Радник з питань захисту прав людини Представництва ООН в Україні.

Дата/час: початок прес-конференції о 10:00, 18 травня 2007 року у Представництві ООН в Україні (Кловський узвіз, 1).

Акредитація преси до 16:00, 17 травня 2007 за телефонами 254-00-35, 253-93-63, 8067 927 6038. Контактна особа: Вероніка ВАЩЕНКО, спеціаліст із зв’язків з громадськістю, Представництво ООН в Україні.

*********

Мандат Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження було започатковано резолюцією 1993/45 Комісії ООН з прав людини та підтримано рішенням Ради ООН з захисту прав людини 1/102.

Пан Амбеї ЛІГАБО (Кенія) був призначений на посаду Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження у вересні 2002 року. До того пан ЛІГАБО працював у Міністерстві закордонних справ Кенії та був відомим у країні журналістом та письменником.

Наразі, при Комісії з прав людини існує більше 40 тематичних мандатів, виконуючи які кожний спеціальний доповідач та спеціальний представник ООН має справу з найгострішими проблемами у сфері порушення прав людини (наприклад, насилля проти жінок, тортури, незаконні вироки, расизм, зневага до прав та свобод людини). Існують близько 15 спеціальних доповідачів, які розслідують справи пов’язані з захистом прав людини у межах однієї країни. Усі ці експерти не отримують платні від ООН та зазвичай працюють у науковій або інших сферах.

Візити до країн є важливим компонентом діяльності Спеціального доповідача, що допомагають ретельно вивчити ситуації щодо стану захисту свободи слова в країні, а також запропонувати заходи для поліпшення ситуацій.

Для успішної реалізації свого мандату пан ЛІГАБО має намір провести зустрічі з представниками влади, громадського сектору, профспілок, українськими та міжнародними журналістами, а також особами, які мають бажання обговорити зі Спеціальним доповідачем проблеми, які стосуються реалізації права на свободу переконань в Україні, в тому числі випадки дискримінації проти людей, які працюють у сфері інформації.

За результатами візиту до України Спеціальний доповідач пан ЛІГАБО представить свій звіт та рекомендації на сесії Ради ООН з прав людини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ

Інформаційний бюлетень