Сміливість заради миру: Україна відзначає Міжнародний день миротворців ООН 29 Травня 2007, Київ, Україна. У цей день міжнародна спільнота відзначає п’яту річницю Міжнародного дня миротворців Організації Об’єднаних Націй, який було засновано у 2002 році резолюцією Генеральної Асамблеї. Сміливість заради миру: Україна відзначає Міжнародний день миротворців ООН 29 Травня 2007, Київ, Україна. У цей день міжнародна спільнота відзначає п’яту річницю Міжнародного дня миротворців Організації Об’єднаних Націй, який було засновано у 2002 році резолюцією Генеральної Асамблеї.
Сміливість заради миру: Україна відзначає Міжнародний день миротворців ООН
Фотографія Андрія Нестеренко

29 Травня 2007, Київ, Україна. У цей день міжнародна спільнота відзначає п’яту річницю Міжнародного дня миротворців Організації Об’єднаних Націй, який було засновано у 2002 році резолюцією Генеральної Асамблеї для вшанування людей, які служать у миротворчих місіях ООН.

Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун під час своєї промови з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН у штаб-квартирі у Нью-Йорку зауважив, що наразі на 4 континентах у 18 місіях працює більше 100 000 миротворців. Він також закликав країни-донори продовжувати надавати свою підтримки та звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням «завжди надавати миротворцям мандат та засоби, які необхідні їм для виконання своїх завдань». Повний текст звернення Генерального секретаря ООН.

Інформацію щодо існуючих миротворчих місій ООН (данні від 30 квітня 2007).

В Україні до Міжнародного дня миротворців ООН та з нагоди відзначення15-ї річниці участі України в миротворчих операціях ООН, було проведено низку заходів за ініціативи Асоціації миротворців України та за підтримки Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Міністерства внутрішніх справ та Представництва ООН в Україні.

Сьогодні вранці представники Уряду України, Представництва ООН в Україні, місцевих та міжнародних асоціацій миротворців брали участь у церемонії покладання квітів до пам'ятного каменю на Алеї ООН у Старонаводницькому парку міста Києва, щоб віддати шану тим, хто віддав своє життя заради миру. Цього ж дня розпочалась міжнародна конференція «Миротворчість та миротворці ХХІ століття», яку відвідали представники Міністерства оборони України, агенцій ООН в Україні, Міжнародної асоціації солдатів миру, Міжнародного Антитерористичного Форуму, а також миротворці з різних країн світу.

Від імені Організації Об’єднаних Націй в Україні, пан Джеремі Хартлі, в.о. Координатора системи ООН привітав учасників конференції та зауважив «Зростає кількість та поширюється географія запитів щодо втручання миротворців ООН, оскільки миротворча діяльність ООН є визнаним як необхідний інструмент у вирішенні складних конфліктів між країнами та у країнах». Пан Хартлі відзначив, що Україна, як одна з країн-засновниць ООН, тривалий час працювала задля зміцнення спроможності ООН забезпечувати мир та безпеку. «ООН сподівається на продовження плідної співпраці з Україною та високо цінує внесок України до підтримки миру та безпеки у світі та готовність країни надавати допомогу у збільшенні миротворчого потенціалу організації» - додав він.

Після офіційного відкриття, учасники конференції обговорили питання реформування системи управління миротворчою діяльністю, підготовки учасників миротворчих операцій в Україні, а також поділились досвідом різних країн у вирішенні конфліктів та підтримки миру у "гарячих точках".

15 річниця участи України у миротворчих операціях ООН також відзначається у регіонах країни. 29 травня в Одесі відкрилась виставка дитячих малюнків присвячених миротворчій діяльності України, а 30 травня 2007 року у Житомирі відбудеться регіональна зустріч миротворців.

Фотографії з відзначання п’ятого Міжнародного дня миротворців ООН та участі України у миротворчих операціях ООН можна знайти в нашій фото-галереї.

Щоб дізнатися більше про миротворчі операції ООН та відзначання цього дня у світі, відвідайте, будь-ласка, веб-сторінку Департаменту ООН з миротворчої діяльності.

*****

Якщо бажаєте дізнатися більше про діяльність ООН в Україні та у світі, звертайтесь до Вероніки ВАЩЕНКО, спеціаліста із зв’язків з громадськістю ООН за тел. (044) 254-00-35. або ел. пошта veronika.vashchenko@un.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ

Інформаційний бюлетень